Modern mobilizációs technikák és protokollok
A szakmai továbbképzés nyilvántartási száma: SZTK-A-55785/2019
A jelentkezéshez kérjük, kattintson az alábbi gombra:
1. nap: Balance Medical Fitness Akadémia, 1117 Budapest, Nádorliget u. 7/B
2-3. nap: 300gym, 1223 Budapest, Terv u. 1.
A különféle mozgásszervi problémák és sportsérülések kezelése során a mai napig uralkodó szemléletmód a „stretching-kultusz”. A nemzetközi kutatások eredményei alapján ugyanakkor ma már tudjuk, hogy a lágyszövetek másképp, jóval összetettebb módon működnek, mint ahogy azt a múltban gondoltuk/tanultuk. A fascia mechanikai tulajdonságainak megváltoztatásához korántsem elegendőek az aktív és passzív stretching technikák, sőt, a hagyományos statikus stretching sok esetben akár még hátráltathatja is a szöveti gyógyulást (és nem mellesleg a sportteljesítményt is). A szövetek fellazításához, rugalmasabbá tételéhez, az ízületi mozgásterjedelem tartós növeléséhez nem csupán hosszú távú terápia, de jóval komplexebb megközelítés is szükséges, nem véletlen tehát, hogy a nyújtások mellett mind a mozgásterápia, mind a sportélet területén egyre inkább előtérbe kerülnek a korszerűbb, jóval összetettebb mobilizációs technikák. A mobilizáció szakít a „one size fits all” elvével, mindig személyre és problémára szabott, ráadásul nem csupán az izmokat, de a fasciális elemeket és a neuromuszkuláris rendszert is figyelembe veszi.
A három napos szakmai továbbképzésen megismerkedünk a modern mobilizáció elméletével és gyakorlatával, az egyes mobilizációs alapelvekkel, technikákkal (PNF, PIR, resistance stretching, dinamikus mobilizációs gyakorlatok, flossing, trakció, self-myofascial release) és protokollokkal, illetve a fasciaelmélettel. Képzésünket azoknak a szakembereknek is ajánljuk, akik már külön-külön elsajátították az egyes technikákat. Hogy miért?
- a hatékony kezelés elsősorban azon múlik, hogy "összeállt-e a teljes kép",
- hogy értjük-e, mit miért csinálunk,
- hogy megfelelően, helyes sorrendben, illetve valóban a konkrét panaszra szabottan kombináljuk-e egymással az egyes technikákat.
A képzésen tehát nem csupán az egyes mobilizációs technikákat sajátítjuk el, de megtanulunk összefüggésekben is gondolkozni. A képzés célja, hogy olyan, bizonyítékokon alapuló megközelítést, szemléletmódot és konkrét technikákat adjon a terapeuta kezébe, amelyek megfelelő alkalmazása jelentősen hozzájárul ahhoz, hogy képes legyen komplex, személyre szabott és hatékony segítséget nyújtani a hozzáfordulóknak, legyen szó akár mozgásszervi problémáról, akár sportsérülésről.
A képzés első napján a fasciaelmélettel ismerkedünk meg. Ha már elvégeztél akadémiánkon olyan képzést, mely a teljes fasciaelmélet tananyagot tartalmazza (Fasciaelmélet, Funkcionális Fascia Tréning, EMMT, Sportrehabilitációs tréner), a képzés első napját kihagyhatod, ez esetben 10 ezer forintot jóváírunk a képzés árából. Kérjük, ha élni kívánsz a lehetőséggel, légy kedves jelezni az oktatásszervező kollégának e-mailben (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)!
Oktató: Feövenyessy Krisztina és Németh Olga
Részvételi díj: 69.000 Ft, amely tartalmazza a nyomtatott jegyzet, a magyar nyelvű igazolás és a vizsga árát is
Továbbképzési pontérték: Egészségügyi szakdolgozóknak 15 pont jár a képzés elvégzéséért az alábbi szakmacsoportban: 9. Mozgásterápia és fizioterápia.
Elméleti órák száma: 12
Gyakorlati órák száma: 12
Következő időpont: lásd az oldal tetején a Jelentkezés gombon
Időtartam: pénteken és szombaton 9.30-18.00, vasárnap 11.00-19.00
A szakmai továbbképzés menete: lásd az oldal aljára görgetve
Helyszín:
- 1. nap Balance Medical Fitness Akadémia, 1117 Budapest, Nádorliget u. 7/B.,
- 2-3. nap: 300gym, 1223 Budapest, Terv u. 1.
Kinek ajánljuk?
Szakmai továbbképzésünket elsősorban egészségügyi vagy sport szakembereknek – edzőknek, orvosoknak, gyógytornászoknak, természetgyógyászoknak, testnevelőknek, masszőröknek, humánkineziológusoknak, jóga- vagy pilates oktatóknak, konduktoroknak stb. – ajánljuk.
A szakmai továbbképzés menete
1. nap - Fasciaelmélet
- Történeti háttér
- Mi is az a fascia
- A fascia felépítése
- A fascia szerkezete
- A fascia részei
- Myofascia
- A fascia funkciói
- A neurofasciális rendszer
- A fascia szerepe a mozgásban
- Tenzegritás, mint az emberi testet összetartó erőhatás
- A fascia plasztikussága
- Mitől sérül a fascia rugalmassága
- Myofasciális láncok
2. nap - Mobilizáció elmélet/Mobilitás felmérése
- A modern mobilizációs technikák
- aktív mobilizációs technikák (ezeket egytől-egyig megtanuljuk a képzésen)
- PNF
- PIR
- ellenállásos nyújtás
- dinamikus mobilizáció
- flossing
- trakció
- self-myofascial release
- passzív mobilizációs technikák (e technikákkal csak elméleti szinten ismerkedünk meg a képzésen, elsajátításuk ugyanis jóval több napot tesz ki, de önálló képzéseink keretén belül megtanulhatóak)
- aktív mobilizációs technikák (ezeket egytől-egyig megtanuljuk a képzésen)
- A mobilitás felmérése
- Az ízületi mozgékonyság mérése - gyorstesztek
- Rugalmassági és mozgásminta tesztek
- Az egyes ízületek mozgásterjedelmének mérése
3. nap - Mobilizáció a gyakorlatban
- Mobilizáció a myofasciális láncok mentén
- Mobilizáció testtájanként
- nyaki gerinc
- gerinc
- vállöv
- könyök
- csukló
- csípő
- térd
- boka
- Általános mobilizációs program összeállítása
Az ár tartalmazza
A részletes, 180 oldalas olvasmányos jegyzetet, a vizsgadíjat valamint a magyar nyelvű részvételi igazolást. Semmilyen más kiadás nem merül fel a képzés során.
Egyéb tudnivalók
Javasoljuk, hogy sportruhát is hozzon magával annak érdekében, hogy a gyakorlatokat kényelmesen végre tudja hajtani!
Kihelyezett szakmai továbbképzés igénye esetén kérjen testre szabott ajánlatot!